Логотоп 'Качанівка' Телефон Макет
Новини

Всеукраїнська акція по збору пластику. Детальніше...

Качанівка, Trail Forever 28/05/2016 року. Детальніше...

Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» на відзначення 35-річчя заснування заповідника запрошує взяти участь у роботі V Качанівських наукових читань на тему: «Палацово-паркові комплекси України: вивчення, охорона, збереження та використання». Конференція відбудеться 14-15 вересня 2016 року. Детальніше...

7 січня 2016 року відкрилася тимчасова виставка декоративно-ужиткового мистецтва ХХ століття «Подих вічності». Виставка організована Національним історико-культурним заповідником «Качанівка» на основі фондової колекції Дирекції художніх виставок Міністерства культури України. На виставці представлені унікальні твори - гобелени, виконані в техніці художнього ткацтва. Триватиме виставка до 25 березня 2016 року.

13 січня 2016 року відкрилася тимчасова виставка образотворчого мистецтва ХХ – ХХІ століття «Моя Україна». Національний історико-культурний заповідником «Качанівка» на основі фондової колекції Комунального закладу «Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана» Чернігівської обласної ради представив більше двадцяти творів живопису п'ятнадцяти знаних художників України та маловідомих, які своєю творчістю збагатили мистецьку палітру Чернігівщини. Триватиме виставка до 22 грудня 2016 року.

Продовжуючи традиції - Новий 2016 рік в Качанівці.

Урочистості в Качанівці. (до 165-річчя від дня народження М.К. Бодаревського)

Виставка дитячого малюнку "Качанівські етюди".

Архів новин

До Дня відкритих дверей
залишилось 127 днів

Наші друзі

Створення і розвиток Качанівського садибно-паркового комплексу.

Згідно з постановою ЦК Компартії України та Ради Міністрів УРСР від 24 листопада 1981 року, Качанівку оголосили Державним історико-культурним заповідником, відтак її поступово відновлюють.

емблема 'Спадщина'

За ініціативою нащадків роду Тарновських, у 1999 році було створено міжнародне суспільство і добродійний фонд «Друзі Качанівки» (зареєстрований у Шотландії), яке очолила Тетяна Анатоліївна Хайт-Тарновська (Великобританія), правнучка Василя Васильовича-молодшого. Запрошуємо всіх небайдужих до долі Качанівки і національної культурної спадщини до співпраці з Товариством та безпосередньо із заповідником.

фото пам'ятного знаку

2009 року — завдяки сприянню фонду Миколи Томенка «Рідна країна» та за активної підтримки народних депутатів України Валерія Дубіля і Івана Куровського в заповіднику до Дня незалежності України відремонтували центральну алею, про що свідчить пам'ятний камінь.

Указом Президента України від 27 лютого 2001 року заповіднику надано статус Національного. У заповіднику проводять наукову, пошукову, дослідницьку, культурно-просвітницьку й експозиційну роботу. Качанівський парк є одним із найбільших пейзажних садів в Україні і Європі. Його унікальність в тому, що він увібрав у собі все найкраще із багатства світового паркового мистецтва й української природи. У різномаїтті кольорів і пахощів, у кришталевій чистоті джерел, у дзеркальній гладі великих і малих ставків, зачаровує парк своєю неповторною красою. Тут збереглись паркові мости, овіяні легендами гірки Кохання й Вірності, «Романтичні» руїни на березі Великого ставу.

7 чудек України (палаци)

1 грудня 2011 року у заповіднику Софія Київська відбулося підведення підсумків та нагородження переможців Всеукраїнської акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци». Ця акція, яка з 2007 року проходить за ініціативи Фонду громадського та політичного діяча Миколи Томенка «Рідна країна», стартувала ще у березні 2010 року. На звання семи чудес в рубриці «замки, фортеці, палаци» претендувало 138 пам’яток з усіх регіонів України. За результатами регіональних презентацій та опитування 100 експертів у галузі туризму, архітектури, історії і культури на другому етапі акції було визначено 21-ого фіналіста акції. До їх числа увійшло 7 кращих замків, 7 фортець і 7 палаців, які з 22 серпня й змагалися за звання семи чудес України. З 22 серпня по 1 грудня 2011 року на офіційному сайті акції тривало відкрите Інтернет-голосування. Паралельно було проведено всеукраїнське опитування експертів, у якому взяли участь члени Оргкомітету акції, представники обласних оргкомітетів, керівники державних інституцій, що опікуються розвитком культури та туризму, представники туристичних операторів, експерти у галузі історії, культури і туризму. Згідно умов акції, саме за результатами Інтернет-голосування та опитування експертів (з розрахунку 50/50) Оргкомітетом і було визначено переможців акції.

Оргкомітет визначив сім чудес України (результати голосувань): Акерманська фортеця (м. Білгород-Дністровськ Одеської області), Алупкінський (Воронцовський) палац у Криму; Кам'янець-Подільська фортеця у Хмельницькій області; Луцький Верхній замок у Волинській області; Митрополичий палац у місті Чернівці; палац у селі Качанівці Чернігівської області та Хотинська фортеця в Чернівецькій області.

 
НІКЗ Качанівка, НИКЗ Качановка, сайт Качановка, палац Качанівка, заповідник Качанівка, заповедник Качановка, Тарновський, Буренко, kachanovka, Черниговской области, Ичнянского района